HAKKIMIZDA

Farklı meslek gruplarından gelen iki anne olarak kendi çocuklarımız için daha yaratıcı, daha mutlu bir dünya nasıl olur diye hayal etmeye başladık. Bu sürecin ardından daha çok çocuğa ulaşabilmenin heyecanıyla yola koyulduk ve rengarenk, akıl ve eğlence dolu DUEVA dünyasını Mart 2019’da yarattık. Sonra çok kıymet verdiğimiz çocuklarımız için DUEVA dünyasında güzel bir ülke kurduk. Kendi oyuncaklarını tasarlayan, bu sayede motor becerilerini ve daha nice kazanımları edinen bizler ebeveyn olarak çağa ayak uyduruyor ve uyaranlarla büyüyen çocuklarımıza yasaklar getirmenin dışında pek faydalı olamıyoruz. İşte kurduğumuz bu ülke çocuklarımızın sağlıklı gelişimini destekleyen, konsantrasyon sürelerini uzatan, öğrenirken eğlenebilecekleri asıl amaçları "çocuk gelişimi" olan oyuncakları sunuyor. Karşınızda "MERAKLI KUZU" ülkesi...

DUEVA iki arkadaşın çocuklarının isimlerinden esinlenilerek hayat bulan bir dünya, o dünyanın en mutlu ülkesi de "MERAKLI KUZU". Oyunlarla, neşeyle dolu bu dünyanın arkasında ciddi bir ekip çalışıyor ve artık e-ticaret sitemizle size çok yakınız. Çocuk ruhlarını kaybetmeyen yetişkinler olarak, elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

 

FELSEFEMİZ

Ebeveyn olarak kendi çocuklarımız için uygun bulmadığımız, yararına inanmadığımız oyun/oyuncak/materyalleri e-ticaret sitemizde bulundurmuyoruz. Çocukların gelişim dönemlerine göre eğitici oyun, eğitici oyuncak, eğitici materyal konularında ailelere rehberlik ediyoruz. Bilgiyi öğrenmek değil, öğrenmeyi öğrenmek konusunda çocuklarımıza yol göstererek onları geleceğe; araştıran, sorgulayan, merak eden bireyler olarak hazırlamanıza destek olabilmeyi, yaşları kaç olursa olsun hayal kurabilme yetilerini kaybetmeyen yetişkinler olarak büyümelerini sağlamayı amaçlıyoruz...

 

ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ

Erken çocukluk dönemi, kişinin gelecekteki öğrenme becerileri, fiziksel ve ruh sağlığı, davranışları, kişiliği ve sosyal becerilerini oluşturacak temellerin atıldığı çok kritik bir dönem. Kendine güvenen, öğrenmeyi seven, hayattan keyif almayı bilen, kendisi ve çevresiyle barışık çocukların yetişmesi için hayal dünyalarını beslemek oldukça önemli. Kendini iyi ifade edebilen, ayakları yere basan ama aynı zamanda hayal kurabilen, üretken, yaratıcı ve en önemlisi mutlu çocuk yetiştirebilmek için bu dönemin önemini iyi kavrayıp üzerimize düşeni layığıyla yerine getirmek büyük önem taşıyor.

Bu dönemi verimli geçirebilmenin en önemli yoluysa çocuğun OYUN oynaması, çünkü onlar için oyun hayatın provası; keşfetme, öğrenme şekli.

 

OYUN

Yetişkinler duygularını, düşüncelerini kelimelerle anlatabilir. Söz konusu bir çocuksa, kelimeleri kullanmak yerine farklı yöntemleri olduğunu söyleyebiliriz. Bir çocuğu anlamak, bir yetişkini anlamaktan daha farklı. Çocuğun iç dünyasını anlayabilmek, kendisini bizlere ifade etmesini sağlayabilmek adına ona yapmayı sevdiği şeyleri vermeliyiz, oyunları...   Her çocuk içinde bulunduğu gelişimsel döneme göre farklı oyunlar oynar ve farklı beceriler geliştirme eğilimi gösterir. Psikososyal gelişim aşamalarına göre oyun dönemleri de farklılık gösterir.

(Yazılar: Söylem Çalışkan) Fazlasını Bloğumuzda bulabilirsiniz.

Meraklı Kuzu olarak bu dönemin önemine yürekten inanıyoruz. Bu süreçte ailelere ve çocuklarımıza destek verebilmek için yaratıcılıklarını geliştirecek, deneyerek, keşfederek öğrenmelerini sağlayacak, zihinsel gelişimlerine öncülük edecek, anne titizliğiyle seçilmiş, kaliteli, sağlıklı, orijinal oyun/oyuncak/materyaller sunma arzusu içerisindeyiz.

Meraklı Kuzu’nun dünyası da tam da anlattığımız gibi.

"Yaratıcılık zekanın eğlenceli şekilde kullanılmasıdır" diyor Albert Einstein.

İnovatif ürün "Işıklı Masa" ve kolay kullanım sağlayan "Işıklı Tabla"...

Meraklı Kuzu olarak çocukların gelişiminde sınırsız etkinlik imkanları veren, hem kavram gelişimini, hem el becerilerini, hem de yaratıcılığı destekleyen, bireysel kullanıma olduğu kadar grup çalışmalarına da uygun olan, eğitici ve eğlenceli Işıklı Masa ve Işıklı Tabla modellerine göz atmaya ne dersiniz?

Tasarımı, yeniliği ve kaliteli el işçiliğini bir araya getirerek, her bir ürünü çocukların sağlık ve güvenliğini gözeterek, özenle üretiyoruz.

Waldorf, Montessori ve Reggio Emilia yaklaşımlarından esinlenerek doğal ve zararsız materyaller kullanarak geliştirdiğimiz oyuncaklarımızla çocuklara hem eğitim hem de eğlenceyi vaat ediyoruz.

Türkiye’nin en iyi alışveriş sitelerinden biri olma vizyonu ile kurulmuş olan sitemizin hedefi, üyelerimize bekledikleri en iyi hizmeti sorunsuz bir şekilde vermek ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak.

www.meraklikuzu.com Dueva Eğitim Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.' nin bir markasıdır.

 

Keyifli alışverişler...

Derya Saltoğlu & Selin Candar